بنام آنکه هستی از او نام یافت

 

سوال ما از شما عزیزان :

۱- چگونه می توانید با انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران استان تهران همکاری داشته باشید ؟

با ما از طریق راه های ارتباطی تماس بگیرید و پیشنهادات و راه های همکاری خود را بیان فرمایید . با تشکر

 

مقدمه :

زمانی که تمام اعضا انجمن به ماهیت ذاتی و درونی روابط خود اهمیت بدهند روابط يا ارتباط متعالي است، برای کارآیی بیشتر هر فردی نباید از هیچ کوششی دریغ ورزد.

افراد به دلایل مختلف به انجمن‌ها مي‌پيوندند، از جمله  براي منافع اقتصادي يا اجتماعي، و يا به خاطر انجام كارهاي ابتكاري و حتي غير عادي.

انگیزه فرد می تواند از یکی از این عوامل به تنهایی و یا تمام آنها بر روی هم تشكيل شود.

دلایل گوناگونی برای عضویت در یک انجمن وجود دارد افراد به منظور ارضا و برآورده ساختن هدف های فردی خود به  عضویت انجمن ها در می آیند.

آنان برای دستیابی به هدف هایی که به شخصه نمی توانند به آن دست یابند و تنها از طریق انجمن ها و با مساعدت و مشارکت آنها امکانپذیر است، به عضویت انجمن ها در می آیند.

لازمه شناخت انجمن ها درک روشن از اهداف آن است. تلاش افراد برای رسیدن  به اهداف فردیشان باعث تشکیل انجمن ها می شود. انجمن وسيله‌اي براي انجام و رسیدن به ‌اهداف است.

افرادی که به انجمن می پیوندند ضمن همکاری با آن تلاش می کنند تا از طریق انجمن به اهداف خود نیز برسند.

انتظار می رود افراد، بهره‌وري و سهم مشخصي از مجموعه كارايي و بازدهي را براي انجمن ايجاد كنند.

از جمله عواملی که انتظار می رود افراد به عنوان سهم مشارکت در اختیار انجمن قرار دهند عبارتنداز: دانش،زمان،استعداد،امکانات و پول است .

موارد مهمی که در تشکیل و ابقای انجمن ها مورد توجه قرار می گیرد عبارتند از اهداف فردی و اجتماعی بدون این اهداف شکل گیری انجمن ها امکانپذیر نمی باشد. زمانی که یک انجمن در ارضای اهداف فرد و اجتماع وقفه ای ایجاد نمایدتشکل خود را متزلزل ساخته و موجودیت خود را زیر سوال برده است لذا باید هرچه سریع تر راه و روش خود را تغییر دهد.

انجمن برای بقای خود باید اهداف افراد و ذینفعان خود را شناسایی نماید و در جهت رسیدن به آن اهداف تلاش نماید . اگر اهداف فردی و اجتماعی مد نظر قرار نگیرد و از بین برود انجمن شکل نمی گیرد و نمی تواند به راه خود ادامه بدهد.

 

امکان دارد فرد یا افرادی با یک برداشت و هدف یا هدف های خاص وارد انجمن مورد علاقه خود بشود. اما پس از ورود و گذشت زمان با سه حالت روبرو می گردد.که عبارتند از تطابق کامل برداشت خود با کارانجمن

عدم تطابق کامل برداشت خود با کار انجمن و حالت سوم همسانی متوسط برداشت خود با کار انجمن

بنابراين رابطة مبادله فرد با انجمن نيز در سه وضعيت پدید می اید که عبارت است از: مبادله موفق يا مثبت، مبادله مساوي و مبادله منفي

طرح استراتژيك و تشكيلات انجمن‌ همسو با نيازها و اهداف اعضاء و ساير ذينفعان به همین دلیل انجام شده ‌است.

 

درباره انجمن

انجمن صنفی بیمه یک سازمان مردم نهاد حرفه‌ای است که برای حمایت از صنعت بیمه و پیشرفت اعضای خود در این حوزه تشکیل می‌شود. این انجمن نقش مهمی در تقویت صنعت بیمه و ارتقای حرفه نمایندگان بیمه ایفا می‌کند

این انجمن با هدف توسعه و تقویت صنعت بیمه و ارتقای سطح حرفه‌ای نمایندگان بیمه فعالیت می‌کند.

حمایت از منافع نمایندگان بیمه از جمله اهداف انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران استان تهران است . انجمن همواره سعی در حفظ و تقویت منافع نمایندگان بیمه دارد. این شامل حفظ حقوق کاری، ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت‌های تجاری، مشاوره و راهنمایی حرفه‌ای و حل و فصل اختلافات ممکن است.

انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران فرصت‌هایی را برای تبادل اطلاعات و تجارب بین نمایندگان بیمه فراهم می‌کند. این شامل انتشار مقالات، ارائه گزارش‌ها و آمارها، برگزاری نشست ها و ایجاد فضایی برای برقراری ارتباط و شبکه‌سازی بین نمایندگان بیمه است. این ارتباطات می‌تواند به ایجاد فرصت‌های همکاری ، انتقال تجربیات موفق، پاسخ به چالش‌ها و مشکلات مشترک و تبادل ایده‌ها منجر شود.

انجمن صنفی نمایندگان بیمه مسئولیت نظارت و ارزیابی عملکرد نمایندگان بیمه را بر عهده دارد،که به بهبود کیفیت و اعتماد به نمایندگان بیمه کمک می‌کند.

 

انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران در تعامل با سایر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در صنعت بیمه، از جمله بیمه مرکزی ایران ، شرکت سهامی بیمه ایران ، کانون ، سایر انجمن‌های حرفه‌ای و نمایندگان ، نقشی فعال دارد. این تعاملات برای تأثیرگذاری در سیاست‌ها، قوانین و مقررات صنعت بیمه، حل مسائل و مشکلات صنفی و ایجاد هماهنگی مناسب بین اعضا انجام می‌شود.

 

در زیر به برخی از موارد مرتبط با اهداف، ماموریت، چشم‌انداز و اهداف استراتژیک انجمن صنفی نمایندگان بیمه اشاره می‌شود و در ادامه انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران به عنوان یک سازمان واحد  نمایندگان بیمه، مسئولیت‌ها و وظایف مختلفی را بر عهده داردکه به برخی از این وظایف اشاره می‌کنیم:

 در انتها به برنامه جامع انجمن وراه های ارتباطی و مزایای عضویت در انجمن اشاره خواهیم داشت.

 

معرفی : انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران استان تهران

انجمن صنفی نمایندگان بیمه، به عنوان یک سازمان برجسته و معتبر در صنعت بیمه، با هدف ارتقاء حرفه و ارائه خدمات برتر به نمایندگان بیمه ایران سراسر کشور تشکیل شده است. این انجمن، با بیش از 30 سال سابقه فعالیت موفق ودرخشان و تعامل نزدیک با صنعت بیمه، از تجربه و تخصص خود برای بهبود شرایط نمایندگان بیمه ایران استفاده می‌کند.

تشکیل انجمن :

بعد از انحلال سندیکای نمایندگان که به همت نمایندگان پیشکسوت این صنعت از جمله آقایان ترابی ، فریبرزحلالخور ، ابوالفضل سعیدی ، امیر مهدیون ، حمید کفایی تشکیل گردیده بود بعد از انقلاب اسلامی به شوراهای هماهنگی سراسری تغییر ماهیت داده که در هر استان یک نفر نماینده پیشکسوت مسئول هماهنگی امور نمایندگان استان با شرکت بیمه در پایتخت بوده است.

در این بین می توان از تعدادی  از این عزیزان به عنوان مسئول شورا از جمله آقایان ارحام صدر در استان اصفهان ،نقی کریمی در استان آذربایجان شرقی، رضا اصغر نیا در استان گیلان ، حبیب الله نامداری در استان همدان و سایر همکاران فعال در آن زمان نام برد.

در سال ۱۳۷۲ با توجه به افزایش تعداد نمایندگان بیمه ایران در سطح کشور و همچنین هماهنگی امور کاری نمایندگان وجود یک انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران سراسری لازم و ضروری می نمود که با همت نمایندگان پیشکسوت اولین انجمن صنفی کارفرمایی نمایندگان بیمه ایران کشوری در تاریخ ۲۱/ ۱۲/ ۱۳۷۲ طی شماره ۱۰۹ در اداره کل سازمانهای کارگری و کارفرمایی به ثبت رسید .

 اولین هیئت مدیره این انجمن عبارت بودند از

 آقایان : ابوالفضل سعیدی به عنوان رئیس انجمن

مرحوم فریبرز حلالخور به عنوان خزانه دار انجمن

جهانبخش فرید دانش

مقصود اصغر زاده

داریوش مالکی به عنوان دبیر

حسین هاشمی  

بیژن یمینی

اولین رئیس انجمن نمایندگان بیمه ایران

 

اولین رئیس انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران 

جناب آقای ابوالفضل سعیدی به عنوان موسس و اولین رئیس انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران می باشند که سالیان سال عمر با عزت خود را در راه برطرف نمودن مشکلات و مساپل صنفی نمایندگان بیمه ایران سپری نمودند .

آگهی تاسیس انجمن